Witajcie
Dziś rankiem upiekłam coś specjalnego
To smaczne ciasteczka dla osób dbających o dobre zdrowie
i zgrabną sylwetkę.
Polecam również osobom z problemami gastrycznymi,
ponieważ skład ciasteczek jest doskonale przyswajalny,
zawiera błonnik i nie ma ani grama mąki.
Składniki:
* 50 g płatków owsianych
* 100 g sezamu
* 100 g orzechów: laskowych, włoskich, migdałów
* 60 g rodzynek
* 150ml mleka
* 50 g miodu
* 60 g masła
Przygotowanie:
1. Płatki owsiane i sezam podprażyć na suchej patelni.
2. Orzechy posiekać na drobne kawałeczki.
3. W garnku rozpuścić masło i miód, dodać mleko i dokładnie wymieszać.
Zdjąć z ognia i dodać płatki, sezam i resztę bakalii. Wszystko razem dokładnie wymieszać.
4.Na stole rozłożyć duży kawałek folii aluminiowej i na środku umieścić bakaliową mieszankę. Zwinąć w rulon i wsadzić do lodówki na kilka godzin (ja zostawiłam na całą noc).
5. Następnie schłodzone ciasto pokroić ostrym nożem na plastry i układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Jeśli plastry rozwalają się to zróbcie kuleczki i rozpłaszczcie je na blaszce.
6. Wsadzić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni na 25 minut.
:D
Smacznego! :)

Musze byc pyszne! Szkoda ze nie mam piekarnika ! :))))) dodaje do obserwowanych :)))
OdpowiedzUsuńSą bardzo pyszne :) Szkoda, że nie masz piekarnika :)
Usuń