piątek, 11 października 2013

Owsiane ciasteczka fitness (sezamowo-orzechowe)

Witajcie

Dziś rankiem upiekłam coś specjalnego

To smaczne ciasteczka dla osób dbających o dobre zdrowie

i zgrabną sylwetkę.

Polecam również osobom z problemami gastrycznymi,

ponieważ skład ciasteczek jest doskonale przyswajalny, 

zawiera błonnik i nie ma ani grama mąki.

:)

I etap przygotowań 








Składniki:

50 g płatków owsianych

* 100 g sezamu


100 g orzechów: laskowych, włoskich, migdałów

60 g rodzynek

* 150ml mleka


* 50 g miodu


* 60 g masła






Przygotowanie:
1. Płatki owsiane i sezam podprażyć na suchej patelni.            


2. Orzechy posiekać na drobne kawałeczki.

3. W garnku rozpuścić masło i miód, dodać mleko i dokładnie wymieszać.
Zdjąć z ognia i dodać płatki, sezam i resztę bakalii. Wszystko razem dokładnie wymieszać.

4.Na stole rozłożyć duży kawałek folii aluminiowej i na środku umieścić bakaliową mieszankę. Zwinąć w rulon i wsadzić do lodówki na kilka godzin (ja zostawiłam na całą noc).

5. Następnie schłodzone ciasto pokroić ostrym nożem na plastry i układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Jeśli plastry rozwalają się to zróbcie kuleczki i rozpłaszczcie je na blaszce.


6. Wsadzić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni na 25 minut.






                                                                                   :D



Smacznego! :)



2 komentarze:

  1. Musze byc pyszne! Szkoda ze nie mam piekarnika ! :))))) dodaje do obserwowanych :)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są bardzo pyszne :) Szkoda, że nie masz piekarnika :)

      Usuń