Witajcie!
Dziś pokażę Wam, jak można zdrowo przyrządzić obiad.
Dla osób, które uważają na każdy składnik swoich potraw,
myślę, że moja propozycja będzie przydatna.
A przede wszystkim bardzo smaczna :)
Staram się jeść zdrowo, dlatego na codzień preferuję pokarmy lekkostrawne.
Jeśli odżywiam się prawidłowo i nie obciążam żołądka "ciężkimi" posiłkami,
wówczas dużo lepiej się czuję i tym samym
mam siłę do treningu.
Jeśli to wszystko współgra, to wzrasta poziom motywacji :)
Obiad fit
Składniki na talerzu:
* makaron żytni ekologiczny Symbio (skład: mąka żytnia razowa, woda)
* brokuły gotowane z niewielką ilością soli morskiej (Sante sól morska - bez przeciwzbrylacza E536)
* filet z kurczaka w ziołach (tymianek, oregano, bazylia suszone, sól morska i pieprz do smaku) - podsmażony na teflonie
Dodatkowo do fileta:
* vinegret (3 łyżki oleju rzepakowego, posiekana bazylia 1 łyżeczka, natka pietruszki 1 łyżeczka, sok z cytryny 1 łyżka, sól morska i pieprz do smaku).
Po wyłożeniu wszystkich składników na talerz, sosem vinegret polałam fileta oraz makaron.
Wyśmienity smak, naprawdę polecam!
Smacznego :)
ja jeszcze dodaję do kurczaka rozmarynu i kropię sokiem z cytryny (wtedy jest bardziej soczysty)...
OdpowiedzUsuńFajnie, dzięki za podpowiedź :) Sok z cytryny mam w vinegret i polewam na końcu :)
Usuńja robię taką marynatę...olej,sok z cytryny,bazylia,rozmaryn i tymianek...wrzucam do tego kurzęcinkę i leży ona tam sobie kilka godzin...a potem to wszystko na patelnię...
UsuńNiezła mieszanka, bomba :) :) :)
Usuńzapomniałam o soli... :)
UsuńUwielbiam takie obiady i taką chętkę mi zrobiłaś, że w najbliższych dniach coś takiego przygotuje na pewno :)
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę :)
UsuńA ja coś nie mogę się przekonać do makaronu i od dawna przestawiłam się na kasze. Mięsa w zasadzie nie jem, choć nie wynika to z moich przekonań, po prostu nie czuję takiej potrzeby. Także z Twojego talerza kradnę brokuły! ;) Pozdrawiam ;)
OdpowiedzUsuńDobre i to hi hi ;)
Usuń