Witajcie!
Zapowiada się piękny słoneczny, jesienny dzień.
Mam pełno rzeczy do zrobienia i myślę, że uda mi sę ;)
Pozytywne nastawienie to już 50% sukcesu
Pyszne i energetyczne śniadanie to 30% sukcesu
A realizacja planów to tylko pozostałe 20%
;)
Jestem już na drugim etapie osiągnięcia sukcesu, czyli już po śniadaniu.
Nie wyobrażam sobie dnia bez tego posiłku.
Energia i pozytywne nastawienie pojawiają się lub wzmacniają po zjedzeniu dobrego, pożywnego śniadania.
Pamiętajcie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i nie należy go pomijać!
Moje śniadanie: owsianka (borówki amerykańskie, jagody goji, rodzynki), kromka chleba z siemieniem lnianym, kawa.
Powody, dla których powinniśmy jeść śniadanie:
1. Organizm po przebudzeniu potrzebuje odpowiedniej dawki kalorii i pobudzić metabolizm.
2. Tuż po przebudzeniu poziom cukru we krwi staje się najniższy w ciągu całej doby.
3. Kiedy jesteśmy najedzeni, mamy więcej energii i lepsze samopoczucie, chętniej podejmujemy wyzwania.
4. Pożywne i nie obciążające żołądek śniadanie sprawia, że lepiej pracujemy, jesteśmy skoncentrowani i skupieni na zadaniach. Mamy lepszy nastrój, co skutkuje pozytywnymi relacjami z otoczeniem.
5. Udowodniono, że osoby jedzące śniadania jako najbardziej kaloryczny posiłek dnia, tracą zbędne kilogramy.
Dobrego dnia! :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz