wtorek, 24 września 2013

Śniadanie


Witajcie!


Zapowiada się piękny słoneczny, jesienny dzień. 

Mam pełno rzeczy do zrobienia i myślę, że uda mi sę ;)

Pozytywne nastawienie to już 50% sukcesu

Pyszne i energetyczne śniadanie to 30% sukcesu

A realizacja planów to tylko pozostałe 20%

;)

Jestem już na drugim etapie osiągnięcia sukcesu, czyli już po śniadaniu.

Nie wyobrażam sobie dnia bez tego posiłku.

Energia i pozytywne nastawienie pojawiają się lub wzmacniają po zjedzeniu dobrego, pożywnego śniadania. 

Pamiętajcie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i nie należy go pomijać!


Moje śniadanie: owsianka (borówki amerykańskie, jagody goji, rodzynki), kromka chleba z siemieniem lnianym, kawa.




Powody, dla których powinniśmy jeść śniadanie:

1. Organizm po przebudzeniu potrzebuje odpowiedniej dawki kalorii i pobudzić metabolizm.

2. Tuż po przebudzeniu poziom cukru we krwi staje się najniższy w ciągu całej doby. 

3. Kiedy jesteśmy najedzeni, mamy więcej energii i lepsze samopoczucie, chętniej podejmujemy wyzwania.

4. Pożywne i nie obciążające żołądek śniadanie sprawia, że lepiej pracujemy, jesteśmy skoncentrowani i skupieni na zadaniach. Mamy lepszy nastrój, co skutkuje pozytywnymi relacjami z otoczeniem.

5. Udowodniono, że osoby jedzące śniadania jako najbardziej kaloryczny posiłek dnia, tracą zbędne kilogramy.






Dobrego dnia! :)





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz