piątek, 27 września 2013

Bułeczki prosto z piekarnika


Witajcie!

Dziś mamy piątek, zaczynamy weekend!

Myślę, że jesteście z tego powodu zadowoleni i uśmiechnięci ;)

Wczoraj wieczorem pomyślałam, że z tej okazji zrobię coś pysznego i zdrowego -

Coś, czego jeszcze nie robiłam

Zobaczcie, co mi wyszło :)





Wszystkie składniki wymieszane. . .



  . . .więc można już uformować bułeczki. . .



 Uformowane ciasto w kształcie bułeczek 



Bułeczki kukurydziane


Składniki:

* 1 i 1/3 szklanki mąki kukurydzianej

* 2 łyżeczki proszku do pieczenia

* 2 jajka

* 150ml jogurtu naturalnego

* 1 łyżeczka oleju

* 1 łyżeczka miodu



 Bułeczki kukurydziane, dosłownie pomarańczowy kolor :)




Przygotowanie:
1. Wszystkie składniki przełożyć do miski i wymieszać.

2. Z ciasta uformować bułeczki.

3. Następnie ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia (zachować troszkę odległość pomiędzy bułeczkami, ponieważ urosną podczas pieczenia).

4. Piec w temp. 200stC przez 25-30 minut.



Gotowe i można jeść ;)




Smacznego! :)




2 komentarze:

  1. muszę wypróbować...wyglądają przepysznie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super są te bułeczki, a kolor dosłownie pomarańczowy :) A i zdrowe, bezglutenowe :)

      Usuń