Witajcie!
Dziś mamy piątek, zaczynamy weekend!
Myślę, że jesteście z tego powodu zadowoleni i uśmiechnięci ;)
Wczoraj wieczorem pomyślałam, że z tej okazji zrobię coś pysznego i zdrowego -
Coś, czego jeszcze nie robiłam
Zobaczcie, co mi wyszło :)
Wszystkie składniki wymieszane. . .
. . .więc można już uformować bułeczki. . .
Uformowane ciasto w kształcie bułeczek
Bułeczki kukurydziane
Składniki:
* 1 i 1/3 szklanki mąki kukurydzianej
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 2 jajka
* 150ml jogurtu naturalnego
* 1 łyżeczka oleju
* 1 łyżeczka miodu
Bułeczki kukurydziane, dosłownie pomarańczowy kolor :)
Przygotowanie:
1. Wszystkie składniki przełożyć do miski i wymieszać.
2. Z ciasta uformować bułeczki.
3. Następnie ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia (zachować troszkę odległość pomiędzy bułeczkami, ponieważ urosną podczas pieczenia).
4. Piec w temp. 200stC przez 25-30 minut.
Gotowe i można jeść ;)
Smacznego! :)
muszę wypróbować...wyglądają przepysznie...
OdpowiedzUsuńSuper są te bułeczki, a kolor dosłownie pomarańczowy :) A i zdrowe, bezglutenowe :)
Usuń