Witajcie!
Dziś mój mąż wpadł na świetny pomysł, by urozmaicić wspólnie weekend :)
I wyszedł Nam wspólny wypiek o wdzięcznej nazwie:
Amerykańska szarlotka Apple Pie
Bardzo smaczna
Apple Pie w piekarniku
Apple Pie gotowa
AMERYKAŃSKA SZARLOTKA APPLE PIE
Składniki na ciasto:
* 2 szklanki mąki
* 3 łyżki cukru
* 15 dag zimnego masła
* 2-3 łyżki lodowatej wody
* 1 jajko
Nadzienie:
* 1.2 kg jabłek (np. red delicious lub szara reneta)
obranych i pokrojonych na małe kawałki
* 1 łyżka wody
* 1 łyżka soku z cytryny
* 1/2 łyżeczki cynamon
* 2 łyżki posiekanych migdałów
Przygotowanie:
1. Przygotuj ciasto:
rozetrzyj palcami mąkę z cukrem i kawałkami masła. Powoli, ciągle rozcierając,
wlewaj wodę. Zagnieć, zawiń w folię i włóż na 30 minut do lodówki.
2. Rozgrzej piekarnik
do 190°C
3. Zrób nadzienie:
jabłka włóż do rondla i polej wodą. Przykryj i duś 5 minut, co jakiś czas
potrząsając rondlem. Dodaj cukier, sok cytrynowy i cynamon.
4. Ciasto podziel na 2
nierówne części (2/3 i 1/3 objętości).
Większą porcję
rozwałkuj i wyłóż dno i boki formy na tartę (średnica 24 cm).
Posyp migdałami, na
wierzchu rozłóż jabłka.
5. Rozwałkuj
resztę ciasta, pośrodku wytnij otwór w kształcie gwiazdki. Tą porcją ciasta
przykryj jabłka. Sklej brzegi spodu i wierzchu ciasta.
6. Posmaruj jajkiem i
posyp cukrem. Piecz 30-40 minut.
Życzymy smacznego! :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz