sobota, 21 września 2013

Amerykańska szarlotka Apple Pie

Witajcie!

Dziś mój mąż wpadł na świetny pomysł, by urozmaicić wspólnie weekend :)

I wyszedł Nam wspólny wypiek o wdzięcznej nazwie:

Amerykańska szarlotka Apple Pie

Bardzo smaczna






Apple Pie w piekarniku













                                  Apple Pie gotowa











AMERYKAŃSKA SZARLOTKA APPLE PIE


Składniki na ciasto:
* 2 szklanki mąki

* 3 łyżki cukru

* 15 dag zimnego masła

* 2-3 łyżki lodowatej wody

* 1 jajko


Nadzienie:
* 1.2 kg jabłek (np. red delicious lub szara reneta) obranych i pokrojonych na małe kawałki

* 1 łyżka wody

* 1 łyżka soku z cytryny

* 1/2 łyżeczki cynamon

* 2 łyżki posiekanych migdałów


Przygotowanie:
1. Przygotuj ciasto: rozetrzyj palcami mąkę z cukrem i kawałkami masła. Powoli, ciągle rozcierając, wlewaj wodę. Zagnieć, zawiń w folię i włóż na 30 minut do lodówki.

2. Rozgrzej piekarnik do 190°C

3. Zrób nadzienie: jabłka włóż do rondla i polej wodą. Przykryj i duś 5 minut, co jakiś czas potrząsając rondlem. Dodaj cukier, sok cytrynowy i cynamon.

4. Ciasto podziel na 2 nierówne części (2/3 i 1/3 objętości).
Większą porcję rozwałkuj i wyłóż dno i boki formy na tartę (średnica 24 cm).
Posyp migdałami, na wierzchu rozłóż jabłka.

5. Rozwałkuj resztę ciasta, pośrodku wytnij otwór w kształcie gwiazdki. Tą porcją ciasta przykryj jabłka. Sklej brzegi spodu i wierzchu ciasta.

6. Posmaruj jajkiem i posyp cukrem. Piecz 30-40 minut.





Życzymy smacznego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz