niedziela, 3 listopada 2013

Szarlotka na kruchym cieście



Witajcie!


Nadeszły chłody i słoty, człowiek chodzi po mieszkaniu 

i nie wie co ze sobą zrobić.

Umiliłam zatem Naszą niedzielę,

piekąc szarlotkę.

Jabłek dużo, trzeba było coś z nimi zrobić :)

W takie dni albo śpimy albo jemy

Więc po co z tym walczyć ;)

Kawałek dziennie mi nie zaszkodzi,

a mąż się cieszy, że go nie "dietuję" ;)









Składniki:
* 2 czubate szklanki mąki pszennej

* 3/4 szklanki cukru pudru (można  trochę mniej)

* 250 g miękkiego masła

* 4 żółtka (lub 3 jajka)

* 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

* 1 cukier waniliowy

* ok. 1,5 kg jabłek 




Przygotowanie:




1.  Wszystkie składniki, z wyjątkiem jabłek, zagnieść.



2. Ciasto podzielić na 2 części: większą część (2/3) rozwałkować i ułożyć na dnie tortownicy, a mniejszą (1/3) zawinąć w folię i włożyć do zamrażalnika pół godziny. 





3. Obrane jabłka, pokrojone w kostkę, przesmażyć w garnku z odrobiną wody przez 15-20 min. a pod koniec dodać odrobinę cukru do smaku (jeśli lubicie to można dodać trochę cynamonu). 





                                                                                         Szarlotka gotowa! :)



4. Na rozwałkowane ciasto wyłożyć przestudzone jabłka. Na wierzch zetrzeć na tarce schłodzą część ciasta. Piec około 45-50 minut w 180'C  do zarumienienia wierzchu ciasta. 




Smacznego! :)






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz