piątek, 8 listopada 2013

Muffinki "Love"


Witajcie!


Zauważyłam, że ostatnio mam fazę na wypieki :)

Myślę, że przyczyna tkwi w ochłodzeniu na zewnątrz,

a tym samym i chęć urozmaicenia podwieczorku 

mojemu domowemu smakoszowi, czyli mężowi ;)

Ja mam tą przyjemność, iż "jem oczami"

i tego się trzymam, bo wiem jak skończyłoby się

moje podjadanie słodkości.

Ale mój wybór i jakaś tam pewnie i strata ;)




Składniki na 12 muffinek "Love":      
* 280 g mąki

* 1 łyżka proszku do pieczenia

* szczypta soli

* 115 g cukru

* 2 jajka

* 250 ml mleka

* 85 g roztopionego masła

* 1/2 olejku waniliowego

* 2 łyżki kakao




Przygotowanie:
1. W jednym naczyniu wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, sól i cukier.

2. W drugim naczyniu wymieszać jajka, mleko, masło i olejek waniliowy. 

3. Następnie połączyć zawartość obu naczyń i wymieszać tylko do połączenia składników.

4. Masę podzielić na 2 części, do jednej dodać kakao i wymieszać.

5. Wypełnić masą foremki (u mnie są silikonowe), nakładać na zmianę: ciemne i jasne ciasto.

6. Piec około 20 minut w temperaturze 200ºC.

Gotowe! :)



Smacznego :)





Muffinki "Love"






Życzę udanego wypieku :)




2 komentarze:

  1. Jeśli to Cię pocieszy takie rzeczy też jem oczami...ze słodkiego to tylko sernik... ;)

    OdpowiedzUsuń