Witajcie!
Zauważyłam, że ostatnio mam fazę na wypieki :)
Myślę, że przyczyna tkwi w ochłodzeniu na zewnątrz,
a tym samym i chęć urozmaicenia podwieczorku
mojemu domowemu smakoszowi, czyli mężowi ;)
Ja mam tą przyjemność, iż "jem oczami"
i tego się trzymam, bo wiem jak skończyłoby się
moje podjadanie słodkości.
Ale mój wybór i jakaś tam pewnie i strata ;)
* 280 g mąki* 1 łyżka proszku do pieczenia
* szczypta soli
* 115 g cukru
* 2 jajka
* 250 ml mleka
* 85 g roztopionego masła
* 1/2 olejku waniliowego
* 2 łyżki kakao
Przygotowanie:
1. W jednym naczyniu wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, sól i cukier.
2. W drugim naczyniu wymieszać jajka, mleko, masło i olejek waniliowy.
3. Następnie połączyć zawartość obu naczyń i wymieszać tylko do połączenia składników.
4. Masę podzielić na 2 części, do jednej dodać kakao i wymieszać.
5. Wypełnić masą foremki (u mnie są silikonowe), nakładać na zmianę: ciemne i jasne ciasto.
6. Piec około 20 minut w temperaturze 200ºC.
Gotowe! :)
Smacznego :)
Muffinki "Love"
Życzę udanego wypieku :)
Jeśli to Cię pocieszy takie rzeczy też jem oczami...ze słodkiego to tylko sernik... ;)
OdpowiedzUsuń:) ;)
Usuń